Zdroj: CzechTrade

Nizozemsko a Kalifornie budou spolupracovat při vývoj nabíjecích stanic

Nizozemská obchodní mise do Kalifornie, v doprovodu královny Máximy, podepsala dohodu o spolupráci v oblasti bezpečnosti a vývoje nabíjecích stanic.

Nizozemská ministryně životního prostředí Vivianne Heijnne a ministryně ochrany životního prostředí Kalifornie Yana Garcia Gonzalez podepsaly dohodu za účelem jednoduššího, bezpečnějšího a chytřejšího nabíjení elektromobilů. Dohoda o spolupráci odborníků z Nizozemska a Kalifornie je zaměřená na větší využívání nových technologií a jejich regulaci.

Ilustrační fotografie

V Evropské unii a Kalifornii je naplánováno do roku 2035 prodávat všechna auta bezemisní, tento krok je tedy zásadní pro naplnění plánu. Dohoda byla podepsána za přítomnosti královny Máximy a kalifornské guvernérky Eleni Kounalakisové během nizozemské obchodní mise do San Francisca.

Oba státy mají velké inovativní testovací zařízení pro vývoj a testování nejnovějších technologií pro rychlé a chytré nabíjení a kybernetickou bezpečnost. Spolupráce zařízení přináší spoustu nových poznatků. Na základě svých aplikovaných znalostí a zkušeností budou odborníci z ElaadNL a California Energy Commission radit zákonodárcům ohledně začlenění požadavků na bezpečnost, uživatelskou přívětivost a kybernetickou bezpečnosti do nové legislativy. Na jaře 2023 je plánované první takové setkání.

Češi vybaví města budoucnosti chytrými stromy nebo multifunkčními lavičkami

Jedním z hlavních cílů, kterého chce Nizozemsko a Kalifornie dosáhnout, je standardizování nabíjecích stanic různých společností, aby zvýšily důvěryhodnost nabíjecích stanic u řidičů, kteří cestují přes hranice. Tento krok je nejen orientovaný na klienta, ale rovněž napomůže prodejcům na globalizovaném trhu.

Dalším cílem je urychlit rozvoj chytrého nabíjení. Možnost elektromobilů, které by mohly v případě nedostatku dodávat energii z baterií zpět do sítě, by mohla napomáhat při řešení problémů, které v současné době síť sužují. Plán se rovněž zaměřuje na kybernetickou bezpečnost, protože čím chytřejší jsou nabíjecí stanice, tím atraktivnější se stávají pro hackery.

Nizozemsko je průkopníkem elektrického řízení v Evropě, Kalifornie zase v USA. Nizozemsko má velký nabíjecích stanic a také několik firem, které se výrobou a provozem nabíjecí stanic zabývají, a to jak na domácím, tak na zahraničních trzích, včetně USA. Produkty a služby související s elektrickým řízením přispívají ročně přibližně 5 miliardami eur k nizozemskému národnímu důchodu.

Zdroj: www.government.nl
Zpracoval kolektiv pracovníku zahraniční kanceláře CzechTrade v Haagu.

• Oblasti podnikání: Automobilový průmysl | Energetika