Zdroj: CzechTrade

Nizozemský Albert Heijn zahajuje cenový test, aby odhalil skutečné náklady produktů

Společnost Albert Heijn zahájila skutečný cenový test ve třech svých supermarketech To Go. Chce tím zvýšit povědomí o skrytých nákladech produktů a podpořit udržitelnou spotřebitelskou volbu.

Na základě cenové metody vyvinuté hnutím za ochranu životního prostředí a sociální spravedlnost True Price dostávají nakupující v Groningenu, Wageningenu a Zaandamu možnost zaplatit buď běžnou cenu, nebo skutečnou cenu, která zohledňuje náklady na životní prostředí nebo nedostatečné životní minimum pro pracující.

Ilustrační fotografie

Zkušební verze obsahuje několik produktů. Například u šálku kávy pokud si zákazník vezme pouze černou kávu bude platit 2 eura nebo její skutečnou cenu 2,08 eura. Koffie verkeerd (káva s velkým množstvím mléka) zdražuje o 36 centů, zatímco káva s ovesným mlékem stojí o 11 centů více kvůli rozdílu v udržitelné produkci mléka.

„Chceme zákazníkům usnadnit zdravé a udržitelné rozhodování tím, že je informujeme a dáme jim možnost tak učinit. Skutečná tvorba cen je jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout,“ řekla generální ředitelka Albert Heijn Marit van Egmondová. Ředitel True Price Michel Scholte dodává, že tento koncept pomůže učinit výrobní řetězce udržitelnějšími, aby budoucí generace a nejzranitelnější lidé neplatili účty.

Dodatečné příjmy, které tento pokus vygeneruje, půjde do Rainforest Alliance, projektu zalesňování ve východní Africe.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Nizozemsko.
Zdroj: www.fd.nl

• Oblasti podnikání: Potravinářský průmysl
• Teritorium: Evropa | Nizozemsko | Zahraničí

Doporučujeme