Zdroj: CzechTrade

Nizozemský Heineken přiznává, že nepřerušil styky s Ruskem

Jak to má nizozemský pivní gigant Heineken se svým působením v Rusku?

Nizozemský pivní gigant Heineken rok poté, co oznámil, že přerušuje vztahy po invazi na Ukrajinu, připustil, že stále kontroluje ruské operace svých značek. Investigativní web Follow the Money odhalil, že uvedení 61 nových produktů v Rusku v loňském roce, včetně nových odrůd Amstelu, bylo podepsáno centrálou v Amsterdamu.

Ilustrační fotografie

Společnost nejprve uvedla, že Heineken Rusko je plně nezávislá operace, a vydala tiskové prohlášení, v němž tyto zprávy popisuje jako naprosto nepravdivé a zavádějící. Následně vydala nové prohlášení, v němž připouští, že centrála schválila plán, který byl nezbytný, aby se zabránilo likvidaci.

Heineken rovněž připustil, že proces odpojování ruského podnikání ještě nezačal, ačkoli loni uvedl, že již začal omezovat své aktivity: „Nyní vstupujeme do další fáze, ve které přerušíme naše aktivity v Rusku, aby byly schopny fungovat nezávisle na Heinekenu, a to v rámci přípravy na předání novému vlastníkovi.“

Exportní aliance? Staví vzorové chytré město, šíří slávu českého piva

Heineken ve výroční zprávě za rok 2022 uvedl, že v první polovině letošního roku hodlá dosáhnout dohody o převodu podniku na nového vlastníka, a že nebude profitovat z žádného prodeje nebo převodu vlastnictví. Aktiva společnosti Heineken v Rusku byla na konci loňského roku oceněna na 255 milionů eur.

Zpracovala zahraniční kancelář CzechTrade Nizozemsko. 
Zdroj: dutchnews.nl

• Teritorium: Evropa | Nizozemsko | Zahraničí
• Oblasti podnikání: Investice | Obchod | Potravinářský průmysl

Doporučujeme