Nizozemské senzory pomohou průmyslovým společnostem snížit spotřebu energie

Skupina investorů vložila 13 milionů eur do Sensorfactu z Utrechtu. Ta vyrábí senzory pro snížení spotřebu energie. Poměrně přísné evropské klimatické předpisy pro firmy a vysoké ceny energií jsou ideální podmínky pro rychlý růst firmy.

Společnosti zabývající se klimatickými technologiemi jsou mezi investory v módě. V loňském roce nizozemské společnosti zaměřené na energetickou transformaci získaly 620 milionů eur, což je pětkrát více než před vypuknutím koronavirové krize. 

Ilustrační fotografie | Nataliya Hora / Shutterstock.com

Přímo Sensorfact již loni získal 3,7 milionu eur od nizozemského high-tech fondu ForwardOne a Korys, investiční společnosti belgické podnikatelské rodiny Colruyt a dalších. 

Sensorfact vyrábí bezbateriový senzor, který se připojuje k napájecímu kabelu zařízení. Senzor přenáší informace o spotřebě energie tohoto zařízení na platformu, na které jsou tato data analyzována. Myšlenka je taková, že čím více zákazníků a dat na platformě, tím podrobnější analýzy. V současnosti má společnost v Evropě 600 zákazníků.

Digitrony slaví comeback. Český startup uspěl s technickou stavebnicí

„Sensorfact se zaměřuje na průmyslové společnosti. Ty spotřebují třetinu veškeré energie v Evropě, a proto mají největší prospěch z úspor,“ vysvětluje CEO Pieter Broekema. „Aby byly schopny šetřit energii a splnit nové požadavky z Evropy, musejí mít společnosti nejprve dobrý přehled o své spotřebě energie. Která zařízení spotřebují nejvíce energie a kolik ušetříte, když je vypnete, když můžete? Mnoho společností zatím nemá takový přehled.“

Průmyslový sektor je rovněž rostoucím trhem, protože těchto společností jsou v Evropě statisíce.

Senzory zatím umějí měřit jen spotřebu energie. Investice poslouží k jejich rozšíření na měření dalších itributů, jakými jsou pára, teplota či vibrace. Rozšiřuje se také obchodní tým, a to i v Německu, kde společnost nedávno otevřela své zastoupení.

Zdroj: www.fd.nl
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Nizozemsko.

• Oblasti podnikání: Elektronika a elektrotechnika
• Teritorium: Evropa | Nizozemsko | Zahraničí