Notino otevírá v ČR první lékárnu. Bude následovat i Polsko?

Společnost Notino, jeden z největších online prodejců kosmetiky a parfémů v Evropě, se rozhodla rozšířit své portfolio i o produkty zdraví.

První lékárnu Notino otevírají zatím v České republice, ale dá se očekávat, že medikamenty budou prodávat i další pobočky v Evropě.

Ilustrační fotografie

K tomuto rozhodnutí přiměla společnost současná situace. Zákazníci zaměřují svou pozornost více na zdraví a podporu imunity. Navíc se stírají rozdíly mezi zákazníky, kteří využívají pouze nákup na pobočkách a zákazníky, kteří nakupují pouze v e-shopech. Vyberou si, co je pro ně v danou chvíli nejpohodlnější. Notino chce svým zákazníkům doručovat objednávky do dvou hodin od odeslání požadavku. Týká se to však největších měst, ve kterých společnost prodává.

Jihoameričané jsou posedlí krásou. Investují do ní navzdory krizi

Notino se snaží zavádět i neotřelé inovace na míru svým zákazníkům. Na prodejnách mohou využít služby Fragrance Finder, která jim po zadání oblíbené vůně vygeneruje produkty tomu odpovídající. Ženy jistě ocení virtuální zrcátko, na kterém si mohou vyzkoušet různé odstíny produktů, aniž by si musely produkt aplikovat.

Notino vzniklo v roce 2004. O dva roky později expandovali také do Polska. Nyní má své pobočky ve 25 evropských zemích. V roce 2020 dosáhlo rekordního obratu 560 milionů eur, přičemž Polsko se na celkovém prodeji podílí 19,5 %. Kromě produktů z nižší cenové kategorie nabízí také originální produkty světových značek Dior, Armani či Lancome.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Polsko
Zdroj: healthcaremarketexperts.com, wiadomoscihandlowe.pl

• Témata: Ekonomika ve světě
• Teritorium: Evropa | Polsko | Zahraničí