Nové analytické a monitorovací centrum má pomoct vyššímu připojení v Kolumbii

Kolumbie má nyní asi 60 % domácností se širokopásmovým připojení, přičemž v loňském roce se díky vládním programům počet pevných připojení zvýšil o historických 320 %.

Ministerstvo informačních technologií a komunikací (MinTIC) v Bogotě otevřelo nové analytické a monitorovací centrum DataTIC, které se spolupráci s provozovateli pomůže zvýšit počet připojených kolumbijských domácností.

Nově otevřené zařízení umožňuje pracovníkům sledovat v reálném čase propojení v zemi a také napřímo spolupracovat s provozovateli sítí. Dále centrum umožňuje sledování sítí, díky kterému pracovníci zjistí, která optimalizace je nejlepší pro síťové vedení. Dle prezidenta Duqueho je cílem dosáhnout připojení v 70 % domácností. 

Prezident dále zmínil, že při zachování trendu se dosáhne 12,4 milionu připojených domácností, což předčí vytyčený cíl. Nejoptimističtější scénář DataTIC počítá v případě zapojení soukromých investic a zrychlením plánů interkonektivity se 76 % připojených domácností k srpnu 2022, což je také konec funkčního období prezidenta Duqueho. Centrum také bude sledovat možné poruchy a zasílat na ně upozornění.

V současné době Ministerstvo informačních technologií a komunikací provozuje zdarma 2 691 bezdrátových připojení na veřejných prostranstvích, dále na tisíc digitálních center, které propojují veřejné školy a komunity ze vzdálených regionů. Celkově bude v roce 2022 nainstalováno 14 745 digitálních center.

Navíc v rámci programu Propojení domácností (Hogares Conectados) bylo zavedeno vysokorychlostní připojení do 342 000 domácností s nízkým příjmem.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Kolumbie.
Zdroj: app.bnamericas.com
• Oblasti podnikání: Software a ICT služby
• Teritorium: Amerika | Kolumbie | Zahraničí