Nové dálnice a rozvoj měst – Mexiko chce přilákat turisty na sever země

Stát na severu Mexika Baja California Sur investuje do rozvoje oblasti Mulegé. Novými projekty v infrastruktuře se snaží podpořit tamní cestovní ruch.

V rámci programu ekonomického rozvoje oblasti Mulegé v severní části Mexiku v hodnotě 73,4 milionu dolarů investuje mexický stát Baja California Sur letos 29 milionů dolarů do infrastruktury. Dosud bylo vynaloženo 2,5 milionu dolarů na obnovu dálnice San Francisco de la Sierra a 5 milionů dolarů na dálnici Vizcaíno-Guerrero Negro.

Ilustrační fotografie

Podle místní tajemnice pro cestovní ruch a ekonomiku Maribel Collins bude část zdrojů použita na obnovu silnic a vybudování přístupových cest do komunit. Je to velmi důležitá investice, která mimo jiné pomůže posílit turistické aktivity právě prostřednictvím obnovy cest a zkrášlování měst jako je Santa Rosalía a Isla Cedros.

Státní tajemník pro městské plánování, infrastrukturu, mobilitu, životní prostředí a přírodní zdroje Marco Antonio Gutiérrez de la Rosa uvedl, že práce na dálnici San Francisco de la Sierra začnou na konci srpna. Zároveň dodal, že výběrová řízení budou zahájena v nejbližších dnech.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko
Zdroj: bnamericas.com

• Oblasti podnikání: Cestovní ruch, volný čas | Investiční celky
• Teritorium: Amerika | Mexiko | Zahraničí