Nové developerské projekty ve Spojených arabských emirátech

Šejk Mohammed bin Rashid schválil šest nových projektů pro rozvoj Hatty, exklávy emirátu Dubaj, která se nachází poblíž ománských hranic.

Šejk Mohammed bin Rashid Al Maktoum, viceprezident a předseda vlády Spojených arabských emirátů a vládce Dubaje, schválil šest nových rozvojových projektů v regionu Hatta.

Mezi tyto projekty patří postavení 504 km dlouhých sedačkových lanovek na nejvyšší vrchol emirátu Dubaj (Jebel Umm Al Nisour, 1300 metrů), která se nachází v nadmořské výšce 1300 metrů. Dále pak projekt udržitelných vodopády Hatta, nový hotel světové třídy a další turistické stezky na nejvyšší vrchol emirátu Dubaj.

„V roce 2016 jsme zahájili naše rozvojové projekty v Hattě.“ Množství turistů vyrostlo z původních 60 000 na jeden milion a nové projekty dubajského úřadu pro elektřinu a vodu zajistí 500 pracovních míst pro mladé lidi z Hatty. „Nové rekreační objekty poskytnou lidem z regionu roční příjem více než 100 milionů AED. Slušný život pro naše občany zůstane naším cílem ve všech našich projektech,“ řekl Sheikh Mohammed.

Hatta je modelem pro další malá města v regionu. Díky svému odlišnému životnímu stylu se během krátké doby stalo jedním z nejdůležitějších turistických cílů v emirátu. Projekty rozvoje a cestovního ruchu v Hatta budou mít významný dopad na podporu národního cestovního ruchu.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Turecko.
Zdroj: Gulf News
• Oblasti podnikání: Investice | Stavebnictví a stavební materiály