Nové logistické centrum v Peru slibuje zlevnění dovozu a vývozu zboží

Současnému přístavnímu skladu v provincii Callao bude brzy nabídnuta pomocná ruka – nové logistické centrum, rozkládající se na ploše 211 000 m2 mezi současných skladem a mezinárodním letištěm Jorge Chávez v Limě, bude schopné zastřešit až 300 000 m2 nákladu.

Investice ve výši 53 milionů dolarů bude sloužit firmám působícím jak na letišti Jorge Chávez, tak v Callau. Objekt se bude stávat z pěti budov s nájemními sklady navrženými tak, aby splňovaly požadavky pro dovoz a vývoz zboží. Sklady o výšce 12 metrů, s nosností podlahy 7t/m2, budou mít výkladiště na každých 500 metrů čtverečních.

Logistické centrum se standardem AAA odbavující také elektronický obchod bude v provozu nepřetržitě, s 24hodinovou ostrahou. Monitorovací centrum se systémem CCTV, autorizovaný přístup, protipožární systém a vlastní čistička odpadních vod jsou další náležitosti plánovaného projektu. Peru se tak pochlubí prostorem splňujícím nejvyšší standardy.

Projekt je odpovědí na očekávaný nárůst provozu v příštích 30 letech jak na letišti Jorge Chávez, tak v Callau. Nová infrastruktura, strategická poloha a nejmodernější technologie slibují velké zefektivnění při manipulaci se zbožím a celkové zlevnění provozu.

Peru by se výstavbou nového logistického parku dostalo na úroveň nejvyspělejších přístavů v Jižní Americe, jako jsou ty v Sao Paulo, Bogotě nebo Santiagu de Chile. 

Zdroj: gestion.pe
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Peru.
• Témata: Zahraniční obchod
• Oblasti podnikání: Doprava, logistika
• Teritorium: Amerika | Peru | Zahraničí