Zdroj: CzechTrade

Nový britský premiér Rishi Sunak chce ze Spojeného království udělat globální centrum krypto investic

Rishi Sunak bezesporu přebírá zemi v průběhu těžké ekonomické krize a jeho prioritou bude stabilizace ekonomiky a uklidnění finančních trhů.

Nový premiér je však také známý pro svůj pozitivní postoj k dynamicky se vyvíjejícímu krypto segmentu a digitálním měnám. Jak již dříve oznámil, jeho plánem je udělat z Británie jednoho z hlavních hráčů na trhu krypto investic.

Ilustrační fotografie

Krypto technologie spojené s digitálními měnami jsou založeny na principech kryptografie, která chrání jednotlivé transakce. Ty jsou konsensuálně schvalovány uživateli sítě. Výhodou je distribuce databáze transakcí mezi jednotlivé uživatele, což dává této technologii možnosti decentralizace (nezávislost na centrální autoritě, jako jsou banky).

Britská vláda rovněž potvrdila, že v širších plánech, jak z Británie učinit globální centrum pro krypto technologie a investice, se zasadí o to, aby tzv. stablecoiny byly uznány jako platná forma platby. Kromě toho vláda poznamenala, že prozkoumá způsoby, jak zvýšit konkurenceschopnost britského daňového systému, aby podpořila další rozvoj trhu s krypto akciemi ve Velké Británii. Sunak také pověřil Královskou mincovnu vytvořením vlastního NFT tokenu.

Stavebnictví zažívá v Británii po pandemii boom. V čem jsou šance pro české firmy?

Nový premiér je však také pro zavedení digitální měny centrálních bank (CBDC), což vyvolalo obavy některých zastánců tradičních kryptoměn. V říjnu loňského roku vysvětloval, jak by CBDC mohly prospět podnikům a spotřebitelům, když G7 vydala zprávu na toto téma. Rishi Sunak také zřídil pracovní skupinu, která má vést úsilí Velké Británie v rámci zavedení digitální měny centrální banky.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Spojené království.
Zdroj: Yahoo Finance

• Oblasti podnikání: Software a ICT služby
• Teritorium: Evropa | Velká Británie | Zahraničí

Doporučujeme