Nový trolejbusový systém v metropolitní zóně Mexico City

Projekt v celkové hodnotě 355 milionů USD by měl zlepšit spojení mezi obcí Chalco ve státě Mexiko a stanicí metra Santa Marta v Mexico City.

Výběrové řízení na výstavbu trolejbusové trasy vyhrálo konsorcium společností La Peninsular Compañía Constructora a Alcance Total. Vítěz byl zveřejněn na konci září a práce na projektu by měly trvat přibližně 16 měsíců.

Ilustrační fotografie | Roden Wilmar / Shutterstock.com

Projekt bude realizován v koordinaci s hlavním městem Mexico City a státem Mexiko. Vítěz projektu předloží celkový plán, který bude zahrnovat výstavbu terminálů, stanic a silnic včetně údržby, garáží pro trolejbusy, ale také i viadukty a celkovou údržbu elektromechanických zařízení.

Ministerstvo dopravy (SICT) si na začátku letošního roku vyžádalo od ministerstva financí 52 milionů pesos na vypracování devíti předinvestičních studií pro trolejbusovou trať v období od března do srpna.

Magazín Český export a podnikání je online na webu exportmag.cz

Projekt podpoří zlepšení infrastruktury Mexico City, zejména pak zlepší dopravu ve čtvrti Iztapalapa, kde byla nedávno dokončena lanová dráha a systém nadzemních trolejbusů. Trolejbusová linka Chalco-Santa Marta, dlouhá 20 km, pojede po stejné trase jako příměstský vlak, který prezident Andrés Manuel López Obrador slíbil dokončit do konce svého funkčního období v roce 2024.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko.
Zdroj: bnamericas.com

• Témata: Ekonomika ve světě
• Teritorium: Amerika | Mexiko | Zahraničí