O aktivitách CzechTrade s českými pivovary na britském trhu se zajímá americký Bloomberg

Americký Bloomberg napsal článek týkající se českých craftových pivovarů a jejich spolupráci s CzechTrade v britském teritoriu.

Ačkoliv Británie čelí hrozbě odchodu z EU, skupinku českých craftových pivovarů to neodradilo a dále aspiruje uspět na britském trhu. Spoluvlastník pivovaru Cvikov, pan Viktor Tkadlec, sazí při prosazování se na trhu v UK na jejich „čistou chuť bez cizích přísad“.
Czech Beer Alliance byla založena českým právníkem žijícím v Anglii Filipem Čeladníkem. Spolupráce se zahraniční kanceláří CzechTrade v Londýně s cílem dovážet vysoce kvalitní prémiové ležáky začala v roce 2016, ještě před referendem ohledně odchodu Británie z EU. Aliance tak spojila osm malých pivovarů pod sloganem „Real Bohemian Lager.“ Čeladník z aliance a Macourek, který je ředitelem CzechTrade UK, odhadují, že prodej by mohl dosáhnout 4 milionů korun v prvním roce po brexitu.
Pivo je jedním z prioritních sektorů CzechTrade UK. Pro jakékoliv dotazy neváhejte kontaktovat britskou pobočku CzechTrade na london@czechtrade.cz.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Londýn.
Zdroj: Bloomberg
• Témata: Zahraniční obchod
• Teritorium: Evropa | Velká Británie | Zahraničí