Obchodní cesty do Thajska jsou stále složité

Thajsko v minulém roce patřilo mezi premianty co se počtu nakažených týče. Bylo to však za cenu drastických opatření.

Ještě na konci minulého roku se zdálo, že Thajsko zvládá pandemii velmi dobře. Čísla nově nakažených byla velmi nízká a až na výjimky i stabilní. Dobrých výsledků však Thajsko dosáhlo uzavřením hranic, pozastavením turistiky a ekonomiky, zaváděním přísných lockdownů nebo povinným nošením roušek.

Aby se podnikatel do Thajska dostal, potřeboval vyplnit spoustu formulářů, povolení apod., bez vážného důvodu nebylo a stále není možné do země přijet. I po absolvování administrativního kolotoče však musí každý člověk strávit zákonem povinnou 15denní karanténu, a to bez výjimky. To samozřejmě odradilo i velkou část podnikatelů, kteří si absolvování karantény nemohli z časových důvodů jednoduše dovolit. Podnikatelé proto velmi často pracovní cesty odkládají na neurčito.

V posledních měsících začala v Thajsku nová vlna, která je v zemi zatím ta nejhorší. Ačkoliv se objevují informace o možném rozvolnění, zjednodušené cestování do Thajska zůstává stále jen zbožným přáním a musíme jen čekat, jak se situace bude vyvíjet nejen v Thajsku, ale i ve světě. 

Pro aktuální podmínky vstupu do Thajska je dobré sledovat webové stránky Thajského království v Praze, popřípadě stránky zastupitelského úřadu ČR v Bangkoku

Zpracovala zahraniční kancelář CzechTrade Thajsko.
• Oblasti podnikání: Obchod
• Teritorium: Asie | Thajsko | Zahraničí