Obchody Narvesen a Lietuvos Spauda začnou prodávat bitcoiny

Litevské kiosky spustí prodej bitcoinových voucherů.

Narvesen a Lietuvos Spauda, obchody kioskového typu, zahajují prodej bitcoinových voucherů, které mohou být směněny online za bitcoiny, tedy jednu z nejpopulárnějších kryptoměn.
Obchody Narvesen a kiosky Lietuvos Spauda byly vybrány pro tento účel kvůli rozsáhlé síti obchodů, pozitivnímu přístupu ke kryptoměnám, potřebné cílové skupině a možnosti promptního nákupu voucherů, uvedl zástupce firmy Rebiton, tj. start-upu, který stojí za bitcoinovými vouchery.
„Tento projekt cílí především na zjednodušení možnosti nákupu bitcoinů, a to i pro osoby, které je zatím nenakupovaly. I přes stále existující vysokou úroveň spekulace, která je spojena s virtuální měnou, je už teď zřejmé, že bude nenahraditelnou součástí jak globálního finančního systému, tak online obchodu,“ řekl ve svém prohlášení Raimundas Asauskas, mluvčí firmy Rebiton.
K nákupu bitcoinového voucheru za eura a následně jeho směně na bitcoiny nebude nakupující potřebovat ani ID, ani jiné dokumenty. Bude však muset poskytnout svou e-mailovou adresu a adresu své kryptoměnové peněženky, do které bude kryptoměna převedena.  

Zdroj: BNS/TBT, 17.září 2019
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Riga

Pravidelné novinky e-mailem