Obezřetnost při cestách do Kolumbie se vyplatí

Bezpečnostní situace v Kolumbii se za posledních 15 let posunula k lepšímu. Opatrnost, především v současné době, zůstává na místě.

Bezpečnost v Kolumbii je výrazně lepší, než tomu bývalo, nicméně v poslední době se často ozývají kritici zhoršujícího se stavu v zemi, zvyšující se kriminality a prohlubující se chudoby, a to především v odlehlých venkovských oblastech. Obecně ve společnosti panuje shoda, že velkou měrou je na vině pandemie covidu-19. Není to však jediný důvod, proč se běžní Kolumbijci necítí tak bezpečně.

Nynější situace v Kolumbii je přikládána vládě. Podle kongresmanky uskupení Alianza Verde Juanity Goebertusové pravicová vláda, do které voliči vkládali velké naděje ke zlepšení, nedělá dost k obnovení bezpečnosti v zemi. Goebertusová říká, že strana Centro Democrático prezedenta Duqueho dlouhodobě zanedbává vykonávání dohodnutých podmínek v rámci podepsané mírové smlouvy.

I přes narůstající míru kriminality zůstává Kolumbie zemí se spoustou atraktivních turistických destinací, a především nespočet obchodních příležitostí v nejrůznějších průmyslových sektorech. Při obchodních cestách je třeba počítat s určitou mírou rizika. Ve velkých městech je situace lepší, obezřetnost a zdravá míra nedůvěry jsou vždy na místě.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Kolumbie.
Zdroj: 
bnamericas.com

Pravidelné novinky e-mailem