Zdroj: CzechTrade

Objednávka 26 stíhacích letounů Rafale-Marines potvrzuje strategické partnerství mezi Francií a Indií

Státní návštěva indického premiéra Naréndry Módího ve Francii byla příležitostí k posílení a rozšíření strategického partnerství, které spojuje Francii a Indii od roku 1998.

Byl vypracován ambiciózní plán do roku 2047, tedy do stého výročí nezávislosti Indie, který potvrdil oblasti budoucí spolupráce, a to nejen v oblasti obrany a bezpečnosti, ale také v oblastech vesmíru, energetiky, životního prostředí a kultury.

Ilustrační fotografie

Dillí, které má před sebou ještě mnoho investic do modernizace svého převážně postsovětského vojenského arzenálu, zůstane pro francouzský obranný průmysl významným zákazníkem.

Obě země potvrdily spolupráci na vývoji motorů pro těžké dopravní vrtulníky indické armády. Nakonec Paříž a Dillí představily řadu dohod v kosmickém sektoru, včetně vytvoření společného námořního satelitního sledovacího systému a zahájení výstavby francouzsko-indické tepelné infračervené družice Trishna. To vše jsou dobré zprávy pro společnosti Dassault, Thales, Safran, Naval Group, Airbus a stovky malých a středních podniků.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Francie.
Zdroj: lesechos.fr

• Teritorium: Asie | Evropa | Francie | Indie | Zahraničí

Doporučujeme