Objem exportu v zemědělství a rybářství loni v Japonsku opět vzrostl

Japonský vývoz plodin, ryb a potravinářských výrobků překonal v roce 2021 poprvé hranici jednoho bilionu jenů. Rekordního výsledku se podařilo dosáhnout již po deváté v řadě.

Celková hodnota exportu tvořila 1,24 bilionu jenů a oproti roku 2020 zaznamenala 25,6% růst. Dle ministerstva zemědělství za růstem stála jak zvýšená poptávka z Číny a USA, tak další vlna rozvolnění restrikcí uvalených EU či USA na dovoz japonských potravin po fukušimské katastrofě (EU v současnosti omezuje již pouze dovoz některých ryb a hub z prefektury Fukušima). Ostatně k trendu rušení omezení dovozu potravin zavedených po jaderné havárii v roce 2011 se v posledním únorovém týdnu přidal i např. Taiwan.

Ilustrační fotografie

Japonská vláda si již v minulosti stanovila za cíl navýšení vývozu zemědělských a potravinářských výrobků do roku 2030 na hodnotu pět bilionů jenů jenů a pro dosažení tohoto cíle sestavila i seznam 27 klíčových vývozních artiklů, které chce přednostně podporovat. Vedle standardních potravin jako jsou rýže, mořské plody či čaj se Japonsko chystá stále více sázet i na prémiové odrůdy ovoce a zeleniny, kvalitní japonské hovězí či whisky se saké. A zdá se, že se tato podpora vyplácí, v případě whisky a saké např. vzrostl loni objem exportu meziročně o 70,2 %, respektive 66,4 %. U vývozu hovězího pak do konce o 85,9 %.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře agentur CzechTrade a CzechInvest Japonsko.
Zdroj: Mainichi

• Teritorium: Asie | Japonsko | Zahraničí