Zdroj: CzechTrade

Objemy prodaného piva v Japonsku již dva měsíce v řadě klesají

Říjnové zvýšení cen u většiny produktů hlavních pivovarů se projevilo na ochotě zákazníků nakupovat stále ještě nejpopulárnější alkoholický nápoj v Japonsku.

Pro japonský pivovarnický průmysl vyrovnávající se jak s propady prodejů v důsledků pandemie covidu-19, tak i dlouhodobějším trendem ztráty popularity o pivo především u mladších generací, zdá se nastává další potencionální problém. Říjnová a listopadová data o prodaných objemech totiž ukazují, že se množství prodaného piva meziročně propadlo o 32, respektive o 8 %.

Ilustrační fotografie

Jedinou výjimku mezi velkými pivovary, který ve sledované dvojici měsíců zůstal na přibližně stejných meziročních objemech, tvoří podnik Suntory, kterému se podařilo zákazníky zaujmout rebrandingem populárního produktu Perfect Suntory Beer. Populárnímu pivu v plechovce se navíc vyhnula i velká říjnová vlna zdražování, kdy v důsledku inflace a růstu vstupních nákladů všechny čtyři hlavní pivovary (Suntory, Asahi, Sapporo a Kirin) zvýšily ceny u většiny nápojů o 6 až 10 %.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře agentur CzechTrade a CzechInvest Japonsko.
Zdroj: Japan Times

• Oblasti podnikání: Obchod | Potravinářský průmysl
• Teritorium: Asie | Japonsko | Zahraničí