Očkování v JAR není tak rychlé, jak bylo plánováno

V Jihoafrické republice je v současnosti denní nárůst nově nakažených koronavirem menší než 1000 osob. Plně se však ještě neprojevila čísla z prodlouženého víkendu v období Velikonoc.

Jihoafrická vláda právě na Velikonoce zpřísnila podmínky setkávání a konzumace alkoholu, aby čísla opět nezačala růst. Podle odborníků je nyní situace relativně pod kontrolou.

Třetí vlny koronavirové nákazy se bojí mj. ekonomové, kteří upozorňují, že vláda by měla urychlit komerční dostupnost vakcín od Johnson & Johnson a Pfizeru. Přesto dřív než v květnu nezačne očkování v druhé vlně (essential workers, učitelů, seniorů, chronicky nemocných) a třetí vlna (všichni ostatní) až v listopadu letošního roku. Toto zpoždění v očkovacím plánu začíná mít vliv na budoucí vývoj HDP v JAR. 

Dosud se nakazilo 1 560 000 lidí, 53 tisíc zemřelo a aktivně nakažených je 22 tisíc. Naočkováno zatím bylo 290 tisíc osob.

V JAR v současnosti platí zatím nejvíc rozvolněná pravidla od počátku pandemie v březnu 2020, nicméně pokud začnou stoupat počty nakažených, lze předpokládat, že opět dojde ke zpřísnění.

Zpracoval kolektiv pracovníků CzechTrade JAR. 
Zdroj: bussinesstech.co.za
• Témata: Koronavirus svět