OECD vyzdvihuje Kostariku v rozšiřování sítě optických vláken

Kostarika je na třetím místě v rozšiřování sítí optických vláken mezi všemi členy OECD.

Mezi lety 2019 a 2020 zaznamenala Kostarika růst o 62,2 % a skončila tak za Izraelem (99,8 %) a Velkou Británií (69,3 %). Od února 2020 do ledna 2021 čísla z Kostarického institutu pro elektřinu (ICE) ukazují, že instalace optických vláken kölbi vzrostla v celé zemi o 63 %. Za poslední tři roky instalovala společnost Kölbi více než 10 000 kilometrů vláknové optiky. Kostarický institut pro elektřinu (ICE) poskytuje 78% připojení této technologie.

Díky zmíněnému nárůstu se podařilo propojit celkem 789 městských i venkovských lokalit a v krátkodobém a střednědobém horizontu se očekává rozšíření nejméně o dalších 200 komunit.

ICE postupuje v rozšiřování své sítě optických vláken prostřednictvím různých projektů, které postupně implementuje a připojuje k internetu více než 210 000 domácností, podniků a společností, čímž jim umožňuje zajistit činnosti spojené s prací, studiem a obchodem.

Institut plní harmonogram projektů v zavádění internetových a telefonních sítí na územích domorodých indiánských obyvatel. Projekty v rámci programu Propojená společenství, které mají přinést internet a telefonii do 14 teritorií původních obyvatel v jižních a atlantických zónách, budou aktivovány v období od července 2021 do prosince 2022.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko. 
Zdroj: www.bnamericas.com

Pravidelné novinky e-mailem