Omezení vnitrostátních letů v JAR

Řada leteckých společností, které v Jihoafrické republice poskytují vnitrostátní lety, od 5. července minimálně do konce měsíce tyto lety ruší nebo výrazně redukují.

A to i s ohledem na aktualizovaný zákaz vycházení (21:00–04:00).

Podle nařízení prezidenta Ramaphosy v rozšířeném 4. levelu lockdownu je zakázáno cestovat do nebo z provincie Gauteng, pokud to není nezbytně nutné. Provincie Gauteng patří mezi nejhůře zasažené oblasti v zemi, delta varianta viru Covid-19 se velmi rychle šíří.

Společnost ComAir, která operuje lety kulula.com a vnitrostátní lety British Airways, dočasně na 3 týdny zrušila všechny lety, na konci července se uvidí, jaké v zemi platí aktuální podmínky pro cestování. Klientům společnosti kulula.com budou jejich červencové letenky platit dalších 12 měsíců, kdy si mohou bezplatně změnit let.

Společnost Airlink prozatím lety neruší ani neomezuje, pouze upravila časy, aby cestující stihli být doma před zákazem vycházení. Cestující do a z provincie Gauteng musí relevantně prokázat, že cestují z nezbytných důvodů (např. služební cesta). Formulář lze stáhnout na webu Flyarilink.

Nízkonákladová společnost LIFT zrušila všechny lety mezi Johannesburgem a Kapským Městem do konce července. Pasažéři budou moci přeměnit neuskutečněné lety na kredit, který bude možné později čerpat na jiné lety.

Společnost FlySafair mění a redukuje svoje letové plány. Cestujícím nebudou účtovány extra poplatky za změny letu.

Společnost Mango bude u služebních cest do a z Gautengu požadovat zvací dopis od dané firmy. Neuskutečněné lety se promění ve vouchery s platností 12 měsíců. Ostatní lety byly upraveny vzhledem k zákazu vycházení.

Společnost CemAir redukuje počet letů a věří, že v srpnu se zase bude moci lépe cestovat.

Zpracoval kolektiv pracovníků Zahraniční kanceláře CzechTrade v Johannesburgu.
Zdroj: news24.com
• Oblasti podnikání: Doprava, logistika | Letecký průmysl