Oživení v indickém sektoru služeb přetrvávalo i v listopadu

Pozitivní nálada se v Indii vyšplhala na nejvyšší úroveň od února 2020 díky předpovědím, že se tržní podmínky normalizují, jakmile bude zavedena vakcína proti nemoci covid-19.

Podle nejnovějšího indexu Purchasing Managers Index (PMI) společnosti IHS Markit Services, vydaného v listopadu 2020, zůstala indická ekonomika služeb během listopadu na správné cestě k oživení a to především s ohledem na růst obchodních aktivit a na první nárůst zaměstnanosti po devíti měsících.

Navíc se celková pozitivní nálada v Indii vyšplhala díky předpovědím, že se tržní podmínky normalizují, jakmile bude zavedena vakcína proti nemoci covid-19, na nejvyšší úroveň od února 2020.

Podle indexu PMI se společnosti těšily dalšímu nárůstu nových zakázek, na což reagovaly zvýšením obchodních aktivit a nabíráním zaměstnanců. Podkladová data naznačují, že nárůst zakázek byl tažen domácím trhem, přičemž exportní objednávky v listopadu opět prudce poklesly.

Poslední pokles mezinárodního prodeje, který trvá již devátý měsíc v řadě, je přičítán utlumené globální poptávce a omezením cestování.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Indie se sídlem v Mumbaí.
Zdroj: www.hindustantimes.com




• Témata: Koronavirus svět
• Oblasti podnikání: Služby
• Teritorium: Asie | Indie | Zahraničí