Zdroj: CzechTrade

Panama modernizuje a posiluje své pozemní komunikace. Chce tím podpořit mezinárodní obchod

Panama letos investuje do modernizace své silniční sítě se třemi hlavními projekty. Velice dobře si uvědomuje důležitost dobré infrastruktury, která je klíčová pro rozvoj obchodu.

Dohromady tři nové projekty představují investici v hodnotě 500 milionů dolarů. Spočívají v prodloužení Panamerické dálnice v úseku Las Américas-Arraiján, rozšíření dálnice vedoucí do přístavu Vacamonte a také rekonstrukci a výstavbu nové dálnice vedoucí z přístavu Vacamonte do města Veracruz. 

Ilustrační fotografie

Všechny tři projekty jsou již v pokročilé fázi a panamská vláda se snaží dohlédnout na jejich dokončení v tomto roce. Největším projektem je rozšíření Panamerické dálnice, které vyjde na 413 milionů dolarů. Projekt realizuje panamská pobočka kostarické firmy Constructora Meco. Tato část dálnice často trpí hustou dopravou, což má vyřešit právě nový projekt.

Další dva projekty rovněž realizuje firma Constructora Meco. Rozšíření dálnice do Vecamonte za 57 milionů dolarů, který je již zhruba z poloviny hotový. Vecamonte je jedním z nejvýznamnějších panamských přístavů a dálnice je pro jeho fungování klíčová.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Střední Amerika a Karibik.
Zdroj: Bnamericas.com

• Teritorium: Amerika | Panama | Zahraničí

Doporučujeme