Panama obdržela 350 milionů dolarů na digitální transformaci

Panama získala úvěr na realizaci programu zaměřeného na odstranění digitální propasti a transformaci veřejného a soukromého sektoru.

Financováno bude pět klíčových oblastí: digitální ekonomika, digitální transformace státu, průmyslová odvětví, digitální transformace pro produktivitu a infrastruktura připojení. Program celkově pomůže realizovat cíle, které Národní úřad pro vládní inovace (AIG) zohlednil ve své digitální agendě 2020 na konci roku 2019.

Jedna z hlavních met je zaměřena na splnění 84 cílů zaměřených na pokrytí venkova internetem, poskytnutí 400 veřejných služeb online, předložení zákona o fintech, přijetí zákona proti počítačové kriminalitě, vytvoření digitální peněženky pro obyvatelstvo, a dokonce v dalších aspektech vypracování plánu 5G.

Většiny cílů mělo být dosaženo v loňském roce, ale AIG nezveřejnila žádné zásadní novinky. V průběhu roku 2020 však byl zaznamenán pokrok u konkrétních témat. Nedávno úřad na svůj portál pro transparentnost datosabiertas.gob.pa, který nově spustil, nahrál na 2000 dokumentů zaznamenávajících vývoj jednotlivých projektů.

Vláda se zavázala, že ze země udělá centrum digitální infrastruktury na podporu technologického rozvoje v Latinské Americe, což je cíl podporovaný právě Latinskoamerickou rozvojovou bankou.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko. 
Zdroj: www.bnamericas.com
• Teritorium: Amerika | Panama | Zahraničí