Panama připravuje další protokoly pro export do Číny

Panamský ministr zemědělství prohlásil, že v Panamě existuje obrovský potenciál pro export místních produktů.

Augusto Valderrama, panamský ministr zemědělství se nechal slyšet, že Panama má obrovský potenciál exportovat místní produkty do Číny. A samozřejmě nejen tam. 

Ministerstvo zemědělství schválilo mimojiné také protokoly s Čínou pro export produktů, jako je hovězí maso nebo treska z pruhovaného tuňáka. Panama plánuje dále pracovat na protokolech na vývoz tropického ovoce, mléka a drůbeže. Prezident Panamské asociace vývozců, Roberto Tribaldos, také zmínil plán vyvážet do Číny krevety a ananasy. Sdělil, že v roce 2020 dojde k podepsání několika nových protokolů pro vývoz místních produktů do této asijské země. Dodal, že si je vědom konkurence s jinými trhy, je si ale jist kvalitou panamských produktů.

Jednou z nejproduktivnějších provincií Panamy je Chiriquí. Káva produkovaná na tomto místě, je klasifikována jako jedna z nejlepších a nejdražších na světě. Panamská káva Geisha se prodává i japonskému císaři Akihito, a to za více než 1000 USD za kilogram. V prosinci 2019 vývoz panamské kávy registroval 40% nárůst oproti roku 2018.

Rok 2019 byl pro Panamu třetím rokem výrazného růstu exportu. Panama postupně podepisuje podobné protokoly i s více zeměmi, snahou je dostat se na nové trhy.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexico City
Zdroj: Financiero

Pravidelné novinky e-mailem