Panamská produkce mědi v letošním roce významně vzrostla

Celková produkce mědi v Panamě za prvních 9 měsíců letošního roku dosáhla 250 970 tun mědi, což je o 79,2 % více než za první tři čtvrtletí loňského roku.

Produkce mědi v Panamě tento rok znatelně vzrostla. Celkově panamská produkce za prvních 9 měsíců letošního roku dosáhla 250 970 tun mědi, což je o 79,2 % více než údaje za první tři čtvrtletí loňského roku.

Ilustrační foto

Zejména povrchový důl Cobre Panamá, který se nachází v horách Donoso v panamské provincii Colón, oznámil významný nárůst své produkce.

Celkově projekt Cobre Panamá vygeneroval ve třetím čtvrtletí tržby v hodnotě 832 milionů USD. Ve třetím čtvrtletí roku 2021 povrchový důl o rozloze 13 000 hektarů vyprodukoval 87 242 tun mědi, což o 40,5 % překonalo produkci zaznamenanou mezi červencem a zářím roku 2019.

Jihoameričané jsou posedlí krásou. Investují do ní navzdory krizi

Společnost také nyní zahájila svůj plán na rozšíření těžby v dole a zrušila většinu omezení spojených s pandemií. Plný návrat činnosti dolu se tak odhaduje v krátkodobém horizontu. V současné době zde pracuje téměř 7 000 pracovníků, kdy více než 5 400 je přímou součástí projektu Cobre Panamá a více než 1 400 odpovídá dodavatelským společnostem.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko.
Zdroj: bnamericas.com

• Témata: Zahraniční obchod
• Oblasti podnikání: Nerostné suroviny a polotovary
• Teritorium: Amerika | Panama | Zahraničí