Pankl staví v rakouském Kapfenbergu moderní vzdělávací areál

S investičním objemem zhruba 12 milionů eur bude moderní high-tech kampus společnosti Pankl představovat jedno z nejinovativnějších vzdělávacích center v regionu.

Společnost Pankl AG, rakouský výrobce high-tech mechanických systémů pro dynamické komponenty využívané v odvětví závodního, luxusního automobilového a leteckého průmyslu, má v plánu vybudovat nový moderní kampus pro školení a další vzdělávání ve štýrském Kapfenbergu.

Rakousko

Areál v hodnotě 12 milionů eur by měl být dokončen na jaře roku 2024 a bude sloužit jako centrum personálního rozvoje zaměstnanců. Srdcem akademie by měla být učňovská dílna o výměře 1800 m2, která nabídne prostor až 150 učňům. Součástí areálu pak bude mimo jiné také knihovna nebo velký přednáškový sál.

Dle generálního ředitele firmy Wolfganga Plassera se bude jednat o jedno z nejinovativnějších tréninkových center v regionu. Touto iniciativou chce společnost čelit nedostatku kvalifikovaných pracovních sil na trhu. Zároveň má firma za cíl posílit spolupráci s okolními vzdělávacími institucemi, což by mělo vést k zatraktivnění celého regionu.

Zdroj: Pankl.com
Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Rakousko.

• Témata: Ekonomika ve světě
• Teritorium: Evropa | Rakousko | Zahraničí