Peru má lavičku Václava Havla. V Jižní Americe je premiantem.

Peruánská metropole se dostává na seznam měst po celém světě, které se chlubí podobnou památkou na prvního českého prezidenta. Dalšími jsou například Lisabon, Washington, Oxford nebo Dublin.

Dne 15. září 2021 byla v Peru inaugurována lavička Václava Havla za přítomnosti bývalé první dámy Dagmar Havlové, členů Českého zastupitelského úřadu v Limě a místních autorit. Akce se dále zúčastnili místní podnikatelé a také nám z limské kanceláře CzechTrade bylo ctí se účastnit.

Lavička byla vytvořena za podpory vybraných českých sponzorů a ornamenty na ní pocházejí z dílny architekta Bořka Šípka. Jako vždy symbolizují dvě židle a stůl – prostor pro společnou řeč a svobodu projevu. Lavička tak posílá dále Havlovo poselství, že jakýkoliv problém, politické či náboženské rozdíly lze překonat konstruktivní diskuzí.

Lavička, spolu s náměstíčkem Václava Havla (Plazuela de Václav Havel) leží ve čtvrti Miraflores a shlíží na Tichý oceán. Česká republika tak v Limě zanechává svou kulturní stopu, kterou budeme rádi s našimi místními obchodními partnery sdílet.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Peru.

• Oblasti podnikání: Design | Nábytkářský průmysl
• Teritorium: Peru