Peruánské superpotraviny se představily na veletrhu v Rusku

Na veletrhu bylo představeno celkem 12 společností s produkty, jako jsou quinoa, chia, maca a lucuma.

Na jednom z největších potravinářských a nápojových veletrhů v Rusku a nejdůležitějším pro východní Evropu Prodexpo 2021 byly představeny peruánské superpotraviny. Při této příležitosti představila Komise pro podporu peruánského exportu a cestovního ruchu (Promperú) nabídku přírodních a zdravých produktů.

Na veletrhu se prezentovalo celkem 12 společností s produkty, jako jsou quinoa, chia, maca a lucuma. O tyto produkty projevily zájem nejen obchodníci z potravinářského průmyslu, ale také podnikatelé z oblasti HORECA (hotel, restaurant, catering).

V roce 2020 dosáhl peruánský vývoz do Ruska 136 milionů dolarů, z čehož 94 milionů odpovídalo agroexportu. Z toho celkem 78 milionů dolarů odpovídalo hodnotě exportu superpotravin, což je růst oproti roku 2019 o 55 %.

Veletrhu se zúčastnily také malé a střední podniky z Limy, jako jsou Madre de Dios a Junín. Tyto společnosti se mimo veletrhu Prodexpo 2021 účastnily i dalších událostí pro podporu exportu například La Rueda de negocios B2B 2021 (Kulatý stůl pro B2B) apod. Je tedy zřejmé, že peruánské společnosti se superpotravinami aktivně vyhledávají exportní příležitosti nejen v Rusku a východní Evropě.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Peru.
Zdroj: Elperuano.pe
• Témata: Zahraniční obchod
• Teritorium: Amerika | Evropa | Peru | Rusko | Zahraničí