Zdroj: CzechTrade

Plánovaná dostavba nemocnice v kolumbijské Pamploně

Kolumbie zapsala nový projekt do dvouletého plánu veřejných investic do zdraví. Nemocnice San Juan de Dios v Pamploně v deparmentu de Norte Santander dostane nový trakt.

Jedním z důvodů pro rozšíření kapacit nemocnice je nízká proočkovanost proti covidu-19. Nákaza se sice za poslední měsíce značně snížila, nicméně hrozba pandemie motivovala úřady ke schválení projektu. 

Ilustrační fotografie

Město Pamplona bude mít po více než 60 letech nové specializované zdravotní středisko. To bude mimo jiné zajišťovat ambulantní konzultace a prevenci. Nemocnice San Juan de Dios se rozšíří na plochu 10 600 metrů čtverečních. Služby nové nemocnice budou využívat lidé z okolních měst Pamplonita, Cucutilla, Chitagá, Silos, Cácota a Mutiscua, neboť se jedná o jediný zdravotnický subjekt v provincii. 

Práce koordinují ministerstvo zdravotnictví, Rezortní zdravotní ústav a správní vedení nemocnice. Projekt je zapsán do dvouletého plánu veřejných investic do zdraví a zatím není známý termín výstavby nemocnice. Investice má dosáhnout částky 20 miliard pesos (97 milionů korun).

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Kolumbie.
Zdroje: caracol.com.co; bnamericas.com

• Oblasti podnikání: Zdravotnická technika
• Teritorium: Amerika | Kolumbie | Zahraničí

Doporučujeme