Po roční pauze se opět v Itálii konal veletrh Asphaltica

Odvětví asfaltového průmyslu má v Itálii hodnotu přes dvě miliardy eur. V posledních dvou letech zaznamenalo významný nárůst produkce.

Od 24. do 26. listopadu 2021 hostilo veronské výstaviště tradiční veletrh Asphaltica. Tento veletrh je zaměřen na veškeré technologie a služby z oboru silnic a asfaltu. Ústředním tématem tohoto vydání byly ekologická transformace a příležitosti spojené s fondy na obnovu země, které jsou z části určené také na údržbu a stavbu nových silnic a infrastruktur.

Ilustrační foto

Akce byla také příležitostí pro provozovatele předvést nejpokročilejší produkty a technologie ke zvýšení bezpečnosti silniční sítě a snížení znečišťujících emisí.

Veletrhu se účastnili manažeři a vedoucí orgánů veřejné správy a hlavních průmyslových operátorů v tomto odvětví – výrobci strojů a zařízení, ropné společnosti, výzkumné laboratoře, společnosti z oblasti chemického průmyslu, společnosti zabývající se alternativními inertními materiály, výztužnými membránami, hydroizolací povrchů vozovek, a další. Celý veletrh po roční pauze probíhal klasickým způsobem za fyzické přítomnosti vystavovatelů a návštěvníků.

Češi vybaví města budoucnosti chytrými stromy nebo multifunkčními lavičkami

Dodavatelský řetězec spojený s asfaltovým průmyslem má v Itálii hodnotu převyšující dvě miliardy eur. V sektoru je aktivních přibližně 400 závodů s 35 tisíci přímými zaměstnanci a 500 tisíci nepřímými zaměstnanci. Zajímavým faktem je, že tento obor, na rozdíl od mnoha jiných oborů, v období pandemie zaznamenal významný a neustálý nárůst produkce.

Existuje však jeden aspekt, který společnosti v tomto odvětví znepokojuje. Tím jsou drahé vstupní materiály a vysoké ceny energií. Od ledna vzrostly náklady na bitumen/asfalt o 40 %. Aby tento nárůst cen nezpůsobil větší škody než ty, které byly způsobeny v posledních dvou letech, měla by italská vláda kompenzovat náklady na stavební materiály, jejichž cena vzrostla o více než osm procent.

Zdroj: Il Sole 24 Ore
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Itálie.

• Témata: Ekonomika ve světě
• Teritorium: Evropa | Itálie | Zahraničí