Počet nově vznikajících společností v Turecku roste

Ve třech uplynulých kvartálech přibylo v Turecku více společností. Svědčí to o chuti k podnikání.

V porovnání se stejným obdobím v loňském roce, přibylo v tom letošním více nových společností. V loňském roce to bylo za období od ledna do konce září na 73 900 společností, v tom letošním roce pak 8,8 % více, takřka 80 400. Více jak 9 400 společností vzniklo se zahraniční účastí, a to jako joint venture nebo ryze jako zahraniční investice.

Ve stejném období ukončilo činnost na 11 700 společností, což je naopak o 14 % více než ve stejném období loňského roku. Pokud jde o samotné září, v letošním roce bylo založeno na 10 185 společností, což představuje oproti loňskému září pokles o 3,9 %. Počet společností, které v porovnávaném období zanikly se také zvýšil o 23,5 % na 1 504. V září letošního roku bylo založeno na 1 470 společností se zahraniční účastí.

Přes negativní dopady koronaviru na tureckou ekonomiku je ovšem patrné, že dochází k oživování, což dále přináší potenciál pro české společnosti, jak v tradičních sektorech energetiky, dobývání nerostných surovin, tak v sektorech jako ICT.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Turecko.
Zdroj: https://www.hurriyetdailynews.com
• Oblasti podnikání: Investice
• Teritorium: Asie | Turecko | Zahraničí