Zdroj: CzechTrade

Počet turistů navštěvujících Mexiko se blíží úrovni před pandemií covidu-19

Mezinárodní cestovní ruch v Mexiku byl znovu aktivován v květnu 2023. Výrazný nárůst zaznamenal počet přicházejících cestujících i vstup cizí měny.

Během května 2023 vstoupilo do země 3,3 milionu mezinárodních cestujících, což je úroveň, která se blíží rekordu za stejný měsíc v roce 2019, kdy do Mexika přicestovalo 3,5 milionu lidí. Ministr cestovního ruchu mexického státu Quintana Roo odhaduje, že letní prázdniny přinesou mexickému Karibiku 1,7 miliardy dolarů. Očekává se příjezd 1,8 milionu návštěvníků do tohoto státu, a to zejména severoamerických turistů, protože v regionu převládá mezinárodní trh.

Ilustrační fotografie

Ministr dále zmínil, že letní prázdniny potrvají do 27. srpna. Přestože národní trh bude představovat téměř 40 %, dlouhé období umožňuje mix různých trhů, čímž se mexický Karibik upevňuje jako jedna z nejdůležitějších exotických destinací.

Pozitivní vývoj turistického ruchu se odrazil v obsazenosti hotelů (nad 80 % ještě před začátkem letní sezóny). V letech 2022 až 2023 bylo přidáno přibližně 5 000 nových hotelových pokojů, což znamená, že do destinací Quintana Roo přijíždí větší objem turistů, kteří obydlují nové pokoje a udržují obsazenost na stejné úrovni jako v loňském roce.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko.
Zdroj: eleconomista.com.mx

• Teritorium: Amerika | Mexiko | Zahraničí
• Oblasti podnikání: Cestovní ruch, volný čas | Investice

Doporučujeme