Podpora malých a středních podniků v Salvadoru v rámci zlepšení jejich logistiky a digitalizace

Majitelé mikro, malých a středních podniků, kteří elektronizovali a mobilizovali svůj prodej kvůli pandemii, mohou požádat o získání nevratných finančních prostředků.

Salvadorské malé a střední podniky budou mít k dispozici fond v hodnotě 120 tisíc dolarů. Žadatelé mohou z fondu získat až 3000 USD, které jim poslouží ke zlepšení online prodeje a investic do strojů, vybavení, nástrojů a k zaškolení zaměstnanců v logistice dodávek zboží nebo marketingových strategiích. 

Peníze pocházejí z fondu pro reaktivaci elektronického obchodu, který vznikl v reakci na aktuální situaci spojenou s COVID-19. Fond založilo Regionální středisko pro podporu mikro, malých a středních podniků (CENPROMYPE) společně s ministerstvem zahraničí Spojených států amerických prostřednictvím programu „Budování kapacit v elektronickém obchodu ve Střední Americe.“ 

Finanční prostředky jsou určeny pro ty malé a střední podniky v regionu, které proměnily svůj konvenční obchodní model na elektronický obchod, a také pro ty, kteří se stali nezaměstnanými a rozhodli se prodávat elektronicky. Jedná se o vylepšení marketingových kanálů podniků, například pokud si založily web a musí vyřešit zásoby, platební bránu nebo dodávky produktů.

Zdroj: El Economista
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko.
• Oblasti podnikání: Investice
• Teritorium: Amerika | Salvador | Zahraničí