Podzimní sezóna veletrhů v Ázerbájdžánu

V Baku se po dvouleté pauze zaviněné celosvětovou pandemií covid-19 uskuteční v termínu 20. až 22. října 2021 tři mezinárodní veletrhy.

Všechny akce patří svým rozsahem k největším v oblasti Jižního Kavkazu a pravidelně přináší svým návštěvníkům i vystavovatelům nepřeberné množství obchodních kontaktů a produktivní jednání.

Ve dnech od 20. do 22. října 2021 bude na výstavišti Baku Expo Center rušno. Současně budou probíhat tři veletrhy v letošním roce zasvěcené inovativním řešením, nanotechnologiím a energetické efektivitě ve svých sektorech. To vše za české účasti.

26. ročník mezinárodního stavebnického veletrhu BakuBuild se společně s 1. ročníkem veletrhu Obnova, rekonstrukce a rozvoj Karabachu bude zaměřovat na inovativní technologie ve stavebních technologiích i stavbách domů či dopravní infrastruktury, energetickou efektivitu či design.

Pro 13. mezinárodní odborný veletrh vytápěcí, ventilační, klimatizační, měřící, regulační, sanitární a bazénové techniky Aquatherm je v roce 2021 hlavním tématem ochrana životního prostředí, tedy technologie zásobování vodou a čištění odpadních vod, energetická účinnost, solární ohřevy a chlazení, a biopaliva. Veletrh je zaměřen také na klimatizace, vytápěcí technologie, vybavení aquaparků vč. saun, bazénů a vířivek, nebo čerpadla.

Česká účast bude organizována zahraniční kanceláří CzechTrade v Baku. Pro české společnosti bude připraven nejen český stánek, na němž budou prezentovat svá řešení, ale bude pro ně nachystána také série B2B jednání a networking s na míru vybranými ázerbájdžánskými partnery.

Jako doprovodný program veletrhu bude zorganizován Czech Design Day zaměřený na český design a propojení českých designerů s potenciálními ázerbájdžánskými partnery.

Pro více informací k veletrhům kontaktujte vedoucího zahraniční kancelář CzechTrade na e-mail pavel.zelenka@czechtrade.cz, a obchodně-ekonomický úsek velvyslanectví České republiky v Baku na e-mai commerce_baku@mzv.cz.

Plánujete-li cestu na veletrhy do Baku, věnujte, prosím, pozornost i informacím o cestovních a jiných omezeních souvisejících s pandemií covid-19, která zdejší ambasáda průběžně aktualizuje na svém webu.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Baku (Ázerbájdžán).
• Teritorium: Asie | Ázerbájdžán | Zahraničí