Pokračují práce na projektu Mi Macro Periférico mexického města Guadalajara

Práce na projektu Mi Macro Periférico, tedy tzv. Peribúsu v metropolitní zóně města Guadalajary v mexickém státě Jalisco, začaly v listopadu 2019, datum dokončení projektu je však stále nejasné.

Dle vyjádření Ministerstva pro infrastrukturu a veřejné stavby (SIOP) státu Jalisco pro dotaz BN Americas, se totiž dosud čeká na vypsání některých veřejných výběrových řízení pro určité úseky stavby koridoru. V současné době probíhají stavební práce v Anillo Periférico Manuel Gómez Morín, jež spojuje municipality Zapopan, Guadalajara, Tonalá a Tlaquepaque. Koridor BTR bude dlouhý 41,4 km a bude zahrnovat 42 zastávek a zároveň bude navazovat na první a třetí linku metra ve městě Guadalajara.

Plán výstavby projektu je rozdělen na tři etapy. První etapa je již dokončena a aktuálně se dle vyjádření SIOP pracuje na druhé a třetí etapě. Druhá etapa zahrnuje výstavbu stanic, mostů a přechodů pro chodce a třetí se zaměří na vedlejší pruhy, cyklostezky a další městské prvky, jako jsou chodníky aj. Druhá etapa je dokončena z 85 %, třetí pak z 28 %. Celkově je tedy projekt z 65 % dokončený.

Minulý rok SIOP na základě vypsaného tendru přidělil smlouvy na výstavbu 12 zastávek, později pak vypsal veřejná výběrová řízení na dalších 8 zastávek a avizoval brzké vypsání tendrů na ty zbývající. Nové licitace však dosud vypsány nebyly. Původní plán dokončení koridoru byl pro tento rok.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko.
Zdroj: www.bnamericas.com 
• Témata: Ekonomika ve světě
• Teritorium: Amerika | Mexiko | Zahraničí