Zdroj: CzechTrade

Poláci si oblíbili menší letadla

Na konci minulého roku bylo do polského registru civilních letadel zapsáno 1 875 letadel, vrtulníků a motorových kluzáků.

Dokážete si představit, že na schůzku za klientem na druhém konci země poletíte svým soukromým letadlem? Nebo své děti vezmete o víkendu na vyhlídkový let vlastním letounem? Pro některé Poláky se to stává realitou. Popularita menších letadel je na vzestupu.

Ilustrační fotografie | fifg / Shutterstock.com

Čerpací stanice leteckého benzínu pro menší letadla jsou dostupné již na sedmi letištích. V letošním roce by se měl počet výdejních stojanů rozrůst. Michał Stodolak, pilotní inženýr a odborník na oblast letectví říká, že trh se vyznačuje neustále rostoucím trendem. Přesto jsme stále v rané fázi rozvoje všeobecného letectví. Velkým úspěchem by bylo dosažení alespoň takové úrovně, jaká je v České republice, kde létá mnohonásobně více strojů než v Polsku.

Na konci minulého roku bylo do polského registru civilních letadel zapsáno 1 875 letadel, vrtulníků a motorových kluzáků. Konkrétně v minulém roce bylo zaevidováno 83 letadel, 23 vrtulníků a 4 motorové kluzáky.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Polsko.
Zdroj: wnp.pl

• Teritorium: Evropa | Polsko | Zahraničí
• Oblasti podnikání: Letecký průmysl

Doporučujeme