Polská GDDKiA vyhlásila výběrové řízení na třetí fázi výstavby mezi Mysłowicemi a Bielsko-Biało

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) vyhlásila třetí etapu výstavby rychlostní silnice S1 mezi Dankowicemi a Suchym Potokem.

Dne 11. 10. 2019 obdržel Úřad pro publikace Evropské unie informaci o plánované zakázce společnosti Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) na výstavbu rychlostní silnice S1 mezi Dankowicemi a Suchym Potokem. Jedná se o třetí část rozsáhlého projektu na výstavbu silnice S1 mezi Mysłowicemi a Bielsko-Białou. Účelem této výstavby je pohodlnější a bezpečnější spojení mezi hraničním městem Zwardoń, letištěm Pyrzowice a dálnicí A1.

Dodavatel bude ve třetí fázi výstavby pověřen kompletním návrhem a realizací celého projektu. Bude muset postavit silnici S1 o délce 12,02 km, dvě silniční křižovatky, administrativněsociální zázemí pro údržbu silnic, inženýrské stavby, zařízení pro ochranu životního prostředí, související infrastrukturu i zařízení pro řízení dopravy apod.

Smlouva by měla být podepsána do poloviny příštího roku, zakázka by měla být zrealizována v letech 2021-2023. Výběrové řízení na závěrečnou fázi obchvatu Oświęcimia by mělo být vyhlášeno na konci letošního roku.

Vypracovala zahraniční kancelář CzechTrade Varšava, Ivo Šipl. Zdroj: https://www.gddkia.gov.pl

 

 

Pravidelné novinky e-mailem