Zdroj: CzechTrade

Polská rafinerie se rozroste o další továrnu na výrobu etylenu a propenu

Rafinerie PKN Orlen v Płocku se rozroste o další továrnu. Technologie použitá v projektu Olefin III má být jednou z nejmodernějších a nejvýkonnějších petrochemických zařízení ve střední a východní Evropě.

Polská společnost PKN Orlen rozjela rozsáhlý petrochemický projekt Olefin III v hodnotě za 13,5 milardy zlotých. Cílem projektu je vybudovat novou petrochemickou továrnu, která se zaměří na výrobu etylenu a propenu.

Ilustrační fotografie

Tato továrna je rozšířením rafinerie PKN Orlen v Płocku. Hlavním dodavatelem projektu je společnost Hyundai Engineering. Stavba má být dokončena v roce 2025.

Po dokončení bude technologie schopná vyprodukovat 740 tisíc tun etylenu a 340 tisíc tun propenu ročně. Etylen je důležitý k výrobě polymerů a PVC. Propen je základním plynem pro výrobu polypropylenu. Oba plyny jsou důležitou surovinou pro výrobu mnoha produktů běžné denní potřeby: obaly, hračky, potrubí, izolace kabelů, okna, lékařské vybavení, čistící prostředky a mnoho dalších.

Projekt Olefin III je součástí strategie ORLEN2030 k dosažení cílů ve strategii emisní neutrality. Ve výsledku by se společnosti měl zvýšit podíl na evropském petrochemickém trhu z 5 na 6,4 %.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Polsko
Zdroj: money.pl; orlen.pl

• Teritorium: Evropa | Polsko | Zahraničí
• Témata: Ekonomika ve světě
• Oblasti podnikání: Chemický průmysl | Energetika

Doporučujeme