Polská Żabka je zase zelenější. Ve Varšavě testuje elektrický nákladní vůz Scania 25P

Vůz Scania 25P je plně elektrický, s dojezdem až 250 km, bateriový blok má kapacitu 300 kWh. Nabitý je za méně než 100 min. Není to první nízkoemisní vůz, který Żabka testuje.

Polská maloobchodní síť Żabka přijala do svého vozového parku plně elektrický nákladní vůz Scania 25P. Ten bude testovat po dobu dvou týdnů na území Varšavy. Není to však první vůz, který Żabka ve svém souboru vozidel má.

Ilustrační fotografie

Generální ředitel za Żabka Polsko říká, že toto je další krok k ochraně životního prostředí a snížení uhlíkové stopy, což je mimořádně důležité v městských oblastech a regionech zvláště vystavených znečištění ovzduší – jako je Varšava a její okolí.

Vůz Scania 25P je plně elektrický, s dojezdem až 250 km, bateriový blok má kapacitu 300 kWh. Nabitý je za méně než 100 min. Není to první nízkoemisní vůz, který Żabka testuje. Již od r. 2019 mají ve svých řadách automobily tohoto typu, od minulého roku jezdí také s nákladním chladicím a plně elektrickým vozem. Řetězec investoval i do vlastních nabíjecích stanic pro elektromobily.

Żabka je na polském trhu přes 23 let. Blíží se hranici 8500 poboček.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Polsko
Zdroj: portalspozywczy.pl

• Oblasti podnikání: Doprava, logistika | Energetika
• Teritorium: Evropa | Polsko | Zahraničí