Budimex má velké šance zmodernizovat nejnavštěvovanější vlakové nádraží Warszawa Zachodnia

Tendr na modernizaci západní železniční stanice ve Varšavě byl vyhlášen v září 2019.

Nabídka společnosti Budimex, která je nejstarší stavební společností v Polsku, získala nejvíce bodů v elektronické aukci na modernizaci západní železniční stanice ve Varšavě. Hodnota nabídky je přibližně 2 mld zł bez DPH.
Ceny nabídek bez DPH před aukcí byly: Budimex  – 2,427 mld zł, Intercor – 3,005 mld zł a konsorcium firem Strabag a Strabag Infrastruktura Południe  – 3,903 mld zł.
Kritéria pro výběr dodavatele byla stanovena následně: cena (80 %), lhůta (15 %) a souhlas na převzetí části rizika s prodloužením doby do dokončení, tj. 30 dní kvůli extrémně nepříznivým povětrnostním podmínkám (5 %).Všichni dodavatelé garantují realizaci ve lhůtě 1101 dnů a také souhlasili s převzetím části rizika spojeného s povětrnostními podmínkami.
Tendr na modernizaci západní i stanice a byl vyhlášen v září 2019. Je to největší stanice z hlediska počtu cestujících v Polsku. Během dne tato stanice obslouží 1000 vlaků. Investice bude realizována v letech 2020-2023 a má být podpořena také finančními prostředky z Evropské unie. Závěrem je nutno podotknout, že získání nejvíce bodů v aukci ještě stále neznamená výhru v tendru, který ještě nebyl definitivně rozhodnut.

Vypracovala zahraniční kancelář CzechTrade Polsko, Ivo Šipl.
Zdroj: https://www.wnp.pl/

Pravidelné novinky e-mailem