Tři projekty, které z programu vyjdou jako vítězné, získají kromě peněžního grantu také možnost oslovit skupinu investorů. Novinkou letošního ročníku je zaměření na Česko. Kromě aktivního oslovování zájemců o účast v programu v Česku je odrazem tohoto zaměření také skutečnost, že jeden z workshopů proběhne přímo v Praze.
Přihlášky do programu nejsou věkově omezeny. Podmínkou je jen podnikatelská, technologická, tvůrčí nebo vědecká kompetence, která umožní být součástí interdisciplinárního týmu. Úkolem jednotlivých týmů bude navrhnout a vyvinout produkt nebo službu v oblastech jako ClimateTech, EdTech, FinTech, HealthTech nebo Big Data. Budované kompetence se budou soustředit na vytváření obchodního modelu, ověřování nápadů, tvorbu prototypů, prodej nebo získávání finančních prostředků pro projekt.
ExportMag.cz: Exportní aliance? Staví vzorové chytré město, šíří slávu českého piva
Účastníci programu musí být připraveni zapojit se do workshopů konaných ve třech termínech: od 4. do 8. září, od 18. do 19. září (oba ve Varšavě) a od 21. do 23. září (v Praze). Po zářijových seminářích začnou účastníci pracovat v týmech na zdokonalování svých podnikatelských nápadů a přípravě prezentace pro investory. Ta proběhne dne 27. října 2023 v online formátu a vybere nejzajímavější projekty postupující do finálního kola. Absolutní vítězové budou vyhlášeni během závěrečného galavečera ve Varšavě dne 24. listopadu 2023.
Podrobné informace k projektu naleznete v anglickém jazyce na dedikovaných webových stránkách. Přihlašování do programu je otevřeno do 18. června 2023. Součástí formuláře k zasílání přihlášek je strukturovaný životopis. Další doplňující dotazy je možné zasílat na e-mail startup@pfr.pl. Všechny části programu proběhnou v anglickém jazyce.
Polský rozvojový fond je skupina finančních a poradenských institucí pro podnikatele, místní samosprávy a jednotlivce, kteří investují do udržitelného sociálního a hospodářského rozvoje. Zajišťuje také efektivní koordinaci rozvojových programů polské vlády.