Porsche zvýšilo svůj podíl v chorvatské automobilce Rimac

Těsnější spolupráce s německým výrobcem luxusních automobilů vyústila navýšením kapitálu chorvatského výrobce sportovních elektrických vozů a zvýšením podílu Porsche z 15,5 % až na necelých 50 %.

Díky této ale i dalším investicím společnost Rimac Automobili zrychlí svůj rozvoj. V příštích dvou letech plánuje přijmout na 1500 nových pracovníků a jejich celkový počet dosáhne 2500, potvrdil zakladatel společnosti Mate Rimac.

„Do začátku roku 2023 chceme zdvojnásobit počet zaměstnanců,“ prohlásil Mate Rimac pro Automobilwoche. Zpráva o ambiciózních rozvojových plánech společnosti se rozšířila poté, co Oliver Blume, ředitel Porsche (VW) ohlásil, že jeho společnost nejpozději do konce léta přenechá firmě Rimac výrobu proslulého Bugatti.

Ředitel Porsche vysvětlil, že by Rimac, který vyrábí malé série špičkových elektrických automobilů, mohl sehrát významnou roli v budoucnosti značky Bugatti, protože se tyto dvě značky technologicky doplňují. Média upozorňují, že Porsche se již po celá léta zabývá myšlenkou, že výrobu malosériových a velmi drahých aut, jako jsou Bugatti, převede na jiné společnosti.

Akvizice Bugatti není jediným důvodem pro zrychlení růstu Rimac Automobili. Tato společnost se zabývá také výrobou vlastních pohonných sad pro elektrické automobily společností, jako jsou Pininfarina, Hyundai, Aston Martin, Koenigsegg.

Připravil kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Chorvatsko
Zdroj: Privredni.hr
• Témata: Zahraniční obchod
• Oblasti podnikání: Automobilový průmysl
• Teritorium: Chorvatsko | Evropa | Slovinsko | Zahraničí