Portoriko je otevřené novým projektům v oblasti elektrotechniky

Země z Karibiku aktuálně otevírá nové energetické projekty, které spadají pod aktualizaci, která byla schválena v červenci v rámci 10letého plánu infrastruktury.

Portorický energetický regulátor (NEPR) schválil balíček projektů v hodnotě 80,8 mil. USD předložený energetickou společností PREPA, který zahrnuje nejen zavlažovací kanály, drobné opravy přehrad, ale také i nové plynové turbíny s jednoduchým cyklem a hydroelektrický článek Toro Negro. 

NEPR požaduje, aby elektroenergetická společnost předložila projekty ke schválení, aby se předešlo možnému nedodržení integrovaného plánu zdrojů schváleného společností. 

Portoriko plánuje mezi lety 2021 a 2023 rozběhnout 195 projektů na obnovu a transformaci energetického sektoru po škodách způsobených hurikány v roce 2017. Celkové investice do energetického odvětví v rámci desetiletého plánu dosuď představovali 11,8 miliardy USD. Projekty se budou zaměřovat nejen na distribuci, přenos a výrobu elektřiny, ale také na rozvody, přehrady, vodní elektrárny, IT a telekomunikace. 

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko.
Zdroj: bnamericas.com
• Teritorium: Spojené státy americké