Portoriko plánuje lidem poskytnout půjčky na instalaci obnovitelných zdrojů energie

S cílem podpořit využívání obnovitelné energie na ostrově byl předložen návrh na poskytnutí kreditu do výše 20 tisíc USD pro obyvatele, kteří přejdou na systém obnovitelné energie.

Návrh v sněmovně předložil zástupce místní politické strany Nuevo Progresista, Yashira Lebrón Rodriguez. V zájmu veřejné politiky je diverzifikovat zdroje elektřiny a infrastrukturu energetických technologií snížením závislosti na zdrojích energie z fosilních paliv, jakými je ropa. Zároveň se snaží snížit a stabilizovat náklady na energii a kontrolovat volatilitu elektřiny.

Záměrem navržené legislativy je umožnit poskytnutí zvláštního odpočtu obyvatelům na pořízení systémů obnovitelné energie, účinných a šetrných k životnímu prostředí. Konkrétně bude poskytnut odpočet za pořízení veškerého vybavení, které vyrábí energii z obnovitelných zdrojů, jako jsou: sluneční, větrná, geotermální, oceánská, tepelná, vodní nebo obnovitelná paliva, až do výše 20 000 amerických dolarů.

Vzhledem k tomu, že současné náklady na elektřinu jsou dvojnásobné oproti průměrným nákladům ve zbytku USA a průměrný Portoričan platí kolem 20 centů za kilowatthodinu, je nezbytné na ostrově stanovit konkrétní strategie, nimiž se situace zlepší.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko.
Zdroj: www.bnamericas.com
• Témata: Ekonomika ve světě
• Oblasti podnikání: Energetika