Posco E&C vyhrálo v Mexiku zakázku za 100 mil. dolarů


  • Země: MX – Mexiko, KR – Korejská republika
  • Datum zveřejnění: 11.03.2019

Jihokorejská společnost Posco Engineering & Construction Co. (Posco E&C) v pondělí 11. března uvedla, že získala projekt ve výši 100 milionů dolarů na vybudování 100 megawattové elektrárny pro kombinovanou výrobu tepla a elektřiny pro společnost Ener AB se sídlem v Mexiku.

Závod bude založen v Coahuila v Mexiku, aby stabilizoval dodávky energii do blízkého chemického závodu Magnelec. Posco E&C má dokončit stavbu do 24 měsíců od jejího zahájení.

Ener AB je společný podnik mezi americkou energetickou společností AES a mexickým Grupo Bal. AES Corporation provozuje elektrárny s kombinovanou kapacitou 34 732 MW v 18 zemích a od roku 2006 udržuje obchodní vazby s Posco E&C.

Posco E&C poprvé vstoupila na trh Latinské Ameriky v roce 2006, kdy dodala projekt uhelné elektrárny v Chile. Od té doby úspěšně rozšířila svou přítomnost na trhu a dodala další dva projekty uhelných elektráren v Chile v roce 2007 a dvou kombinovaných provozů na výrobu tepla a energie v Peru v roce 2009. V loňském roce společnost dokončila výstavbu 391- megawattový plynový generátor v Colonu v Panamě.

Zdroj: Maeil Newspaper
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Soulu

Souborové přílohy