Zdroj: CzechTrade

Požár v datovém centru odhaluje silnou závislost Jižní Koreje na službách Kakao

Nedávný výpadek dominantního chatovacího messengeru KakaoTalk společnosti Kakao Corp. a dalších souvisejících služeb zasáhlo téměř všechny sektory v Jižní Koreji, od sociálních sítí a obchodu až po finance a dopravu.

Společnosti trvalo asi čtyři dny, než plně opravila poškozené servery a normalizovala všechny své služby poté, co v sobotu 22. října vypukl požár v jejím datovém centru v SK C&C, které se nachází ve městě Pangyo jižně od Soulu.

Foto: Shutterstock

Během tohoto období si lidé stěžovali na nepříjemnosti v jejich každodenním životě a podnikání, protože chatovací místnosti KakaoTalk velmi často používají pro příjem exkluzivních zpráv, kuponů a dalších informací v reálném čase. KakaoTalk, který byl spuštěn v roce 2010, se stal nejoblíbenějším mobilním messengerem v zemi, která čítá 51 milionů lidí a 43 milionů aktivních uživatelů měsíčně.

Není to jen aplikace pro online chatování, ale také platforma, která uživatelům pomáhá nakupovat zboží, hrát hry a přistupovat k bankovnictví, online platbám a službám typu ride-hailing prostřednictvím přidružených společností Kakao, jako jsou Kakao Pay a Kakao Taxi. Jeho přihlášení ověřovací funkce je široce používána jinými velkými weby. S aplikací jsou vázány dokonce i veřejné služby, jako je státní rezervační program očkování proti covidu-19.

Češi vybaví města budoucnosti chytrými stromy nebo multifunkčními lavičkami

V důsledku nárůstu výzev od veřejnosti k vládnímu zásahu, který by vyřešil dominanci Kakao na komunikačním trhu, s tím, že několikadenní zastavení služeb odhalilo velkou zranitelnost a závislost na jedné z nejrozšířenějších aplikací v zemi.

Prezident Yoon Suk-yeol oznámil, že služba Kakao je považována za základní infrastrukturu země, a vyzval příslušná ministerstva, aby zmapovala plány, jak podobným incidentům předejít.

Prezidentská kancelář později uvedla, že vytvoří národní pracovní skupinu, která bude projednávat výpadek služby, a jednání se zúčastní vojenští představitelé a národní zpravodajská agentura.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade a CzechInvest Jižní Korea.
Zdroj: Yonhap News

• Témata: Ekonomika ve světě
• Oblasti podnikání: Software a ICT služby
• Teritorium: Asie | Korejská republika | Zahraničí

Doporučujeme