Pracovní trh v SAE – problémy při výběru z uchazečů i falešné pracovní nabídky

Zaměstnavatelé ve Spojených arabských emirátech ve strojírenském a technologickém průmyslu mají problém najít kandidáty s potřebnými dovednostmi pro obsazení pracovních pozic. Na druhou stranu se množí podvody s falešnými nabídkami práce.

Podle průzkumu, který zadal britský Institution of Engineering and Technology a který hodnotil schopnost vzdělávacího sektoru vhodně připravit absolventy na pozice v rychle se měnícím odvětví, měla naprostá většina (93 %) zaměstnavatelů ve strojírenství v SAE v uplynulém roce potíže s náborem zaměstnanců.

Žena drží CV na pracovním pohovoru, Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Více než čtyři z deseti zaměstnavatelů ve Spojených arabských emirátech uvedli, že uchazečům chybí zásadní pracovní zkušenosti a potřebné technické dovednosti, zatímco 37 % respondentů uvedlo, že uchazeči nemají měkké dovednosti, jako je komunikace, navazování kontaktů a prezentace.

O něco více než polovina dotázaných uvedla, že pociťuje určitý druh nedostatku dovedností, zejména na vysoce kvalifikovaných pozicích.

Kazachstán po nepokojích? Ekonomiku čekají změny

I když se z uvedených čísel může zdát, že najít práci v SAE je obzvláště jednoduchá, kancelář CzechTrade by chtěla upozornit na množící se podvody týkající se falešných pracovních nabídek, kdy je potenciálním kandidátům nabízena pracovní pozice nejčastěji ve strojírenství nebo petrochemickém průmyslu. Daný zprostředkovatel práce chce po kandidátovi vybrat manipulační poplatek za zprostředkování pracovních víz (přibližně 1000 dolarů), přičemž následně přestává komunikovat. U podobných nabídek doporučujeme si ověřit, zda daná firma skutečně existuje. V nabídkách často nesedí adresa, přesné jméno společnosti a další.

Zdroj k úvodním datům: UAE National News
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade SAE.

• Témata: Ekonomika ve světě
• Oblasti podnikání: Služby | Vzdělávání, lidské zdroje