Zdroj: CzechTrade

Elektromobily americké značky Ford budou využívat nabíjecí stanice Tesly

Ford Motor oznámil spolupráci se společností Tesla. Týká se nabíjení svých současných i budoucích elektromobilů v USA a v Kanadě.

Na základě dohody, kterou oznámili generální ředitel společnosti Ford Jim Farley a generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk, získají současní majitelé vozů Ford od začátku příštího roku přístup k více než 12 000 nabíječkám Tesla Superchargers v USA a Kanadě, a to prostřednictvím adaptéru.

Ilustrační fotografie | Fedor Selivanov / Shutterstock.com

Nová generace elektromobilů Ford – očekávaná v polovině tohoto desetiletí – bude obsahovat nabíjecí konektor Tesla, což majitelům vozů Ford umožní nabíjet na nabíječkách Tesla Superchargers bez adaptéru, čímž se Ford zařadí mezi první výrobce automobilů, kteří se na tuto síť přímo napojí.

Zatímco Tesla stále dominuje prodejům elektromobilů, Ford se v loňském roce umístil na druhém místě v prodejích plně elektrických vozidel v USA, když prodal 61 575 elektroaut.

ExportMag.cz: Olpran zkouší prorazit v Chile, z nějž roste ráj cyklistů

Farley uvedl, že společnost je zcela oddána jednotnému americkému nabíjecímu protokolu, který zahrnuje port pro zástrčku Tesla, známému jako NACS. Není jasné, zda si příští generace elektromobilů Ford zachová nabíjecí porty, které jsou součástí současných modelů, známé jako CCS.

Společnost Tesla již dříve diskutovala o otevření své soukromé sítě pro další elektromobily. Zástupci Bílého domu v únoru oznámili, že Tesla se zavázala do konce roku 2024 zpřístupnit 7 500 svých dobíjecích stanic řidičům elektromobilů jiných značek. Dříve byly nabíječky společnosti v USA většinou používány a vyrobeny tak, aby byly kompatibilní pouze s elektromobily Tesla.

Zpracoval kolektiv zahraniční kancleáře Czechtrade USA, Austin.
Zdroj: www.reuters.com

• Oblasti podnikání: Automobilový průmysl

Doporučujeme