Přes 50 francouzských subdodavatelů v automotive v ohrožení

Podle francouzského ministerstva financí je 54 subdodavatelů automobilového průmyslu v ohroženi kvůli poklesu prodejů dieselových motorů.

54 je počet subdodavatelů automobilového průmyslu, kteří jsou podle francouzského ministerstva financí ohroženi poklesem prodejů dieselových motorů. Tyto podniky zaměstnávají 13 500 osobů a podle výzkumu společnosti DGE (Generální ředitelství podniků) představují přibližně čtvrtinu všech subdodavatelů.

Stejný počet podniků by se podle DGE měl zaměřit na hledání nových příležitostí. Zbývající polovina by měla přestát stávající otřesy bez větších problémů. 

Francouzské ministerstvo financí chce zaměřit své úsilí právě na nejvíce ohrožené podniky. Na konci roku 2018 proto byla spuštěna výzva k předkládání projektů s dotací 18 milionů euro, aby podpořila přeměny nejvíce ohrožených malých a středních podniků automobilového průmyslu. Dosud byly přijaty žádosti na deset projektů, dva z nich jsou již financovány. V příštích týdnech se má konat setkání ministra hospodářství a prezidentů jednotlivých francouzských regionů kvůli problematice automobilovému průmyslu, neboť většinu aktivačních nástrojů mají na starosti právě regiony.

Zdroj: L’Usine nouvelle
Zpracoval kolektiv zahraniční kancelaře CzechTrade v Paříži

Pravidelné novinky e-mailem